Меню Закрити

Володарі нагороди Altair Enlighten представили інноваційні рішення в області дизайну, що дозволяють знизити викиди вуглекислого газу в автомобільній промисловості

ТРОЙ, Мічиган – 4 серпня 2021 року – компанія Altair, світовий лідер в області конвергентного моделювання, високопродуктивних обчислень і штучного інтелекту, з гордістю оголошує переможців 9-ї щорічної премії Altair Enlighten Award. Нагорода, що присуджується в партнерстві з Центром автомобільних досліджень (CAR), відзначає найбільш вражаючі ініціативи в галузі сталого розвитку автомобільної промисловості з упором на полегшення ваги і використання інноваційних матеріалів, технологій і методів для скорочення викидів CO2

«Премія 2021 Enlighten Award ще раз проливає світло на надихаючу роботу автомобільних інженерів у всьому світі. Сьогодні, як ніколи раніше, екологічність і скорочення викидів є критичними проблемами не тільки для автомобільного сектора, але і для суспільства в цілому », – сказав Джеймс Р. Скапа, засновник, голова і головний виконавчий директор Altair. «Забезпечуючи безпрецедентну конвергенцію моделювання, аналізу даних і високопродуктивних обчислень, Altair пишається тим, що продовжує відзначати і підтримувати ініціативи щодо полегшення ваги по всьому світу, оскільки автомобільні організації швидше і ефективніше перетворять новаторські ідеї в готові до виробництва рішення».

Повний список проектів-переможців, призерів і нагород включає:

Екологічний продукт – автомобіль

 • Переможець: Ford Motor Company, Ford Mustang Mach-E 2021 року – повністю електричний Ford Mustang Mach-E не виділяє CO2 під час водіння, а його екологічні характеристики підкріплені 100-відсотковим веганським інтер’єром, що виключає використання продуктів тваринного походження.

Стійкий продукт – компонент

 • Переможець: Magna International, 2019 Активний повітряний дефлектор RAM 1500 і жалюзі решітки. Використовуючи легкий, економічний і на 78 відсотків переробляється пластик, активний повітряний дефлектор RAM 1500 і жалюзі решітки зменшують лобове опір на дев’ять відсотків для кращої економії палива. Продукти Aero на RAM 1500 знизили викиди CO2 на 641,9 тисячі метричних тонн з січня 2015 року.
 • Друге місце: SAIC GM Wuling Automobile Co, Ltd., в номінації Wuling Victory. Для досягнення цілей полегшення і безпеки конструкція Victory відрізняється підвищеним використанням високоміцної сталі, надміцної сталі і процесу гарячого штампування кузова Body-in-white (BiW). Загальна вага автомобіля зменшений на 61,5 кг, що дозволяє знизити витрату палива на 0,2 л / 100 км.

Сталий процес 

 • Переможець: Faurecia, NAFILean Stiff – NAFILean Stiff – це поліпропіленовий компаунд, на 20% складається з біологічних джерел, і на 100% придатний для вторинної переробки. NAFILean Stiff – останнє нововведення сімейства NAFILean. Сімейство NAFILean, запроваджене з 2013 року на 17 серійних автомобілях з 2013 року, принесе користь автопарку в 14 мільйонів автомобілів. Зниження ваги на 21 відсоток, скорочення викидів CO2 на 100000 тонн (при 10-річному терміні служби при 15000 км/год для 14 мільйонів автомобілів), а також додаткові 811 мільйонів км, пройдених з тією ж кількістю палива.
 • Друге місце зайняла компанія Henkel, технологія попередньої обробки металів PALLUMINA ™ – PALLUMINA, використовувана при виробництві автомобілів Toyota Tacoma і Tundra 2021 року забезпечує значні переваги в галузі сталого розвитку в порівнянні з традиційними процесами, включаючи відмову від використання фосфатів важких металів, зниження утворення осаду до 90 відсотків, і скорочення використання води до 50 відсотків.

Технологія зменшення ваги  

 • Переможець: ArcelorMittal, сталь нового покоління FORTIFORM® 980GI. Поєднуючи високу пластичність для складних форм з більш високими рівнями міцності для підвищення безпеки, FORTIFORM® 980GI забезпечує потенційну економію ваги до 20 відсотків.
 • Друге місце: JAC Group, JAC SOL A5, Fastback Sports Car – JAC Group запровадила інтегрований процес моделювання конструкції кузова на основі моделювання. Застосовуючи міждисциплінарний підхід, який також включає безпеку, шум, вібрацію, жорсткість (NVH) і довговічність, було досягнуто зниження загальної маси автомобіля на 106,3 кг.  
 • Почесна нагорода: US Steel, корпус Body-in-white (BiW) з використанням US Steel 980 XG3 ™ Gen3 AHSS – поєднуючи міцність і формування без погіршення зварюваності, US Steel 980 XG3 TM забезпечує зниження ваги приблизно на 10 відсотків з потенційним поліпшенням показників безпеки в порівнянні в порівнянні з попередньою програмою Body-in-white (BiW)

Зменшення ваги модуля

 • Переможець: Stellantis, композитне армування трубопроводів Jeep® Grand Cherokee 2021 роки (партнери: Stellantis, BASF, L & L Products) – перше в галузі композитне армування трубопроводів Jeep Grand Cherokee призначене для витримування критичних навантажень і дозволяє знизити вагу компонента на 40% і можливістю зниження ваги підсистеми на 20 відсотків. Загальна економія ваги автомобіля складає 2,08 кг і поєднується з більш низькими витратами як на компоненти, так і на початкову оснастку.
 • Друге місце: підвіски Rassini, Легка пластинчаста підвіска з декількох матеріалів – легка багатошарова «гібридна» підвіска використовує композитні матеріали GFRP і технологію виробництва HP-RTM, яка дозволяє знизити вагу на 30 відсотків в порівнянні з продуктом попереднього покоління. Оскільки ця конструкція широко застосовується до вантажівок малої вантажопідйомності, а також до середніх і важких вантажних автомобілів, потенційний загальний річний ринок оцінюється в дев’ять мільйонів підвісок

Майбутнє в зниженні ваги

 • Переможець: American Axle & Manufacturing, блок електричного приводу (eDU) – блок eDU компанії AAM дозволяє заощадити більше 25 відсотків маси в порівнянні з аналогічними пристроями, представленими на ринку. Інтегруючи електричну установку, коробку передач і інвертор в компактний корпус, він також демонструє більш високе співвідношення потужності і ваги в порівнянні з конкуруючими продуктами.
 • Друге місце: Shiloh Industries, алюмінієва криволінійна заготовка для лазерного зварювання – Представляючи собою першу в галузі алюмінієву криволінійну заготовку для лазерного зварювання, це однокомпонентне, одноштамповочне рішення дозволяє відмовитися від чотирьох вихідних деталей. Наприклад, в типових підйомних воротах це призводить до зниження ваги на 16 відсотків. При вазі 5,3 кг на автомобіль це означає загальну економію трьох мільйонів кг алюмінію на рік, виходячи з обсягу виробництва 300 000 автомобілів. Крім того, потенційна економія витрат становить 18 доларів США на автомобіль.
 • Почесна нагорода: Dura Automotive Systems, Dura Modular EV Battery Tray – Модульна та масштабована конструкція, яка може бути адаптована до різних платформ і транспортних засобів усіх типів і розмірів, Dura Modular EV Battery Tray забезпечує 10-процентне зниження ваги в порівнянні з сурогатною конструкцією і скорочення викидів CO2 на 3,8 тонни протягом терміну дії програми. 

«Наша місія – проводити дослідження та аналіз світового рівня з ключових проблем, що стоять перед автомобільною промисловістю, та їх впливу на суспільство і стійкість. Зниження ваги є центральним елементом в прагненні до більшої економії палива і електрифікації, що, в свою чергу, життєво важливо для майбутнього всього сектору », – сказала Карла Байло, президент і головний виконавчий директор CAR. «Ми раді співпрацювати з Altair, відзначаючи черговий зоряний склад воістину інноваційних проектів».

Для отримання додаткової інформації про премію Enlighten Award відвідайте  https://www.altair.com/enlighten-award/

Щоб купити програмне забезпечення Altair, звертайтеся до менеджерів відділу продажів АРКАДА, партнера компанії Altair в Україні, за телефонами:

380 44 502-33-35   |   +380 68 990-45-86   Kyivstar   |   +380 95 026-70-90   Vodafone

або за e-mail:common@arcada.com.ua