Меню Закрити

Створіть на своєму комп’ютері аеродинамічну трубу, гідростенд і теплову випробувальну установку за допомогою Autodesk CFD

Едуард Лопатін, ПрАТ «АРКАДА»

Сьогодні утримувати лабораторію з випробувальним стендами вельми дороге задоволення, не кожна організація, що вже й казати, проектувальник можуть собі це дозволити. Ще з університетських лав нам відомо, що в таких науках як термодинаміка, тепломасообмін, гідро та газодинаміка багато законів і величин отримуються тільки емпіричним шляхом. Якщо ми накладемо ці вищенаведені обмеження на сьогоднішні складні проекти, які можуть бути ще й різноманітними, так як нам виконати розрахунки, підібрати те чи інше, а головне вірне інженерне рішення?
Саме для таких складних ситуацій слугує програма для розрахунків Autodesk CFD. Ваш комп’ютер перетворюється в повністю інтерактивний лабораторний стенд, аеродинамічну трубу, термодинамічну випробувальну установку. Ваші 3D моделі стають асоціативними, при цьому вартість експериментів буде нульовою, а вам будуть доступні недосяжні при «живих» експериментах важливі критичні інженерні характеристики. Це програмне забезпечення дозволить вам економити ваш час, швидко видавати вам необхідну інформацію при внесенні змін до моделі або в граничні умови.

Програма Autodesk CFD призначена для вирішення широкого спектру розрахункових задач аеродинаміки, гідравліки, термодинаміки і конвективного теплообміну. Завдання зовнішнього обтікання моделі потоком повітря, руху теплоносія всередині трубопроводів, симуляція повітряних потоків всередині корпусу електроприладів і багато багато іншого. Дані завдання вирішуються методом кінцевих елементів.

Autodesk CFD. Аналіз вітрових навантажень. Симуляція розподілу потоків повітря в приміщенні

На сьогоднішній день метод кінцевих елементів (далі МКЕ) є найбільш популярним і прикладним інструментом для моделювання і вирішення поставлених завдань при дослідженні характеристик інженерних систем, при цьому традиційні методи, що мають точне теоретичне обгрунтування, можуть застосовуватися в досить вузькому переліку задач. Вони обов’язково потребують модифікації, і при цьому доводиться перевіряти їх придатність до вирішення поставленого завдання в кожному конкретному випадку.

Застосування МКЕ дозволяє інженеру вирішувати задачі розрахунків складних систем шляхом розбиття їх на більш прості дрібні частини – елементи.

Autodesk CFD. Розрахунок механічної та природної вентиляції

Після розбиття подальші розрахунки проводяться для окремих кінцевих елементів. Рішення кожного приносять загальний внесок в рішення всієї системи. У програмному забезпеченні Autodesk CFD інженер повинен задати модель, яка може бути отримана з стороннього ПО: Inventor, Fusion360, Autodesk Revit і т.д., граничні умови, в автоматичному або ручному режимі накласти розрахункову сітку і вказати кількість ітерацій при розрахунку. Далі програма зробить розрахунки і надасть вам звіт з результатами та графічну інтерпретацію розрахунків в розширеному вигляді.

Autodesk CFD. Розрахунки в машинобудуванні

 

Autodesk CFD в будівництві та архітектурі

Технології інформаційного моделювання BIM вже протягом багатьох років піднімають стандарти якості в будівельній галузі. Застосування Autodesk CFD в процесі проектування об’єктів будівництва дозволяє швидко й точно оцінити характеристики об’єктів, знайти їх слабкі місця і прийняти рішення про необхідність коригування.

В архітектурно-будівельному проектуванні Autodesk CFD вирішує наступні завдання:

  • розрахунок вітрових навантажень;
  • розрахунок механічної та природної вентиляції;
  • аналіз пожежної безпеки, моделювання процесів поширення диму і продуктів горіння;
  • розрахунок опалення і аналіз теплового комфорту;
  • енергоаудит будівель і споруд;
  • кількісна оцінка ефектів від впровадження технологій енергозбереження і екологічності.

Можливість моделювати вільну течію рідини методом вільної поверхні Volume of Fluid дозволяє вивчати такі явища потоку, як хвилі, плескання і розлив.

Застосування даного методу дозволяє вирішувати задачі аналізу процесів прориву гребель, наповнення шахт і штолень водою, розливу масла з танкера, руху рідини в резервуарах та інші.

Autodesk CFD. Моделювання вільної течії рідини

На сьогоднішній день жодна розрахункова методика не в змозі представити повну картину течії потоків газів і рідин зовні і всередині об’єктів, що проектуються, тому використання Autodesk CFD при проектуванні будинків і споруд стає вкрай необхідним.

Таким чином, Autodesk CFD – універсальна програма для вирішення завдань гідрогазодинаміки, заснована на методі МКЕ, в тому числі моделювання ламінарних і турбулентних потоків рідин і газів з можливістю розрахунків теплообміну. Дана система дозволяє користувачеві враховувати параметри наявності кавітації, зміну фазового стану рідини або газу, а також враховувати стискуваність і швидкість в залежності від числа Маха.

Autodesk CFD. Моделювання теплообмінних процесів

Окрім того, Autodesk CFD дозволяє розраховувати теплообмінні процеси, теплопровідність, конвекцію і випромінювання. Також система може враховувати сонячне випромінювання і розраховувати теплову комфортабельність приміщень.

Складно охопити всі можливості програми в одній статті. Але існує безліч ресурсів, які допоможуть вам вивчити Autodesk CFD. Ці ресурси допоможуть вам розвинути свої знання і відточити навички на всіх етапах навчання.

Я впевнений, що освоївши програму Autodesk CFD, Ви зможете скоротити термін проектування та виведення на ринок складних систем і пристроїв, комфортних будинків і споруд, за рахунок комп’ютерного моделювання фізичних процесів, які визначають характеристики готових виробів.

Долучайтеся до спільноти наших користувачів!

Купити програму Autodesk CFD і отримати додаткову інформацію про підписку на програмне забезпечення Autodesk CFD, Ви можете за телефонами: 

+380 44 502-33-35   |   +380 68 990-45-86   Kyivstar   |   +380 95 026-70-90   Vodafone

або написавши нам на e-mail: common@arcada.com.ua

Краща ціна на підписку Autodesk CFD, комерційна на одного користувача ліцензія на 1 рік або на 3 роки, від АРКАДА – золотого партнера Autodesk в Україні. Електронна поставка, консультація по установці, навчання Autodesk CFD, впровадження BIM технологій.